19

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس

جستجوگر

یافته ها در جستجو

  امکانات وب

  آرشیو مطالب

  برچسب ها

   

   

  چطور امكان دارد 5میلیارد تومان را ظرف چند روز به افراد پرداخت كنند؟!
  مجید امرایی با بیان اینكه صحت اجرای یك برنامه با مستندات آن مشخص می‌شود، تاكید كرد تا هنگامی كه سازمان تئاتر تشكیل نشود اجرای هر طرحی برای رشد تئاتر كشور ناقص می‌ماند.

  به گزارش ایلنا، مدیر پیشین دفتر تئاتر خیابانی مركزهنرهای نمایشی كل كشور با اشاره به بحث احداث تئاترشهر استان‌ها، گفت: تنها یك ایران است و مجموعه تئاترشهر كه 5 تالار دارد. نه در تولید، نه درخصوص برنامه‌ریزی برای اجرا در این سالن‌ها و همچنین نه در زمینه حمایت مالی هیچ كمك و برنامه مدونی وجود ندارد، به نوعی می‌توان اظهار كرد كار باری به هر جهت پیش می‌رود.وی ادامه داد: به عنوان نمونه اگر اولویت با مسائل اجتماعی محور درنظر گرفته می‌شود؛ آثار هیچ تناسبی با مضمون مورد نظر ندارند.

  او همچنین با اشاره به برنامه‌های دوره تصدی خود در دفتر تئاتر خیابانی، اظهار داشت: طی دوسال و نیم هر روز بدون وقفه اجرای عمومی داشتیم و این درحالی اتفاق می‌افتاد كه با حدود یك دهم بودجه مورد نیاز كمترین حمایت مركزهنرهای نمایشی را دریافت ‌كردیم و چیزی نزدیك به 3860نمایش خیابانی برای مخاطبان اجرا شد.وی ادامه داد: امروز گفته می‌شود در سال جدید 11هزار و چهارصد اجرای عمومی نمایش محیطی را فقط طی 6ماه نخست خواهیم داشت، هیچ‌كس هم سوال نمی‌كند الان كه روزهای پایانی فروردین ماه را پشت سر می‌گذاریم آیا نمایش خیابانی درحال اجرا شدن است؟این مدیر اضافه كرد: می‌گویند در ایام نوروز 1392 نمایش خیابانی در شهرهای مرزی و مناطق جنگی اجرا كردیم اما اطلاعات و مستندات مربوط به این اجراها هنوز منتشر نشده است كه این اتفاق با چه تعداد گروه افتاد، با كدام سامانه برنامه‌ریزی و چه میزان مبلغ حمایتی؛ تنها گفته می‌شود این تعداد برنامه اجرا شد. ما در كل كشور تنها 360 گروه تئاتر خیابانی داریم اما كسی نمی‌آید اعلام كند این رقم 1392چگونه به دست آمده و اصلا با توجه به شرایط مالی موجود منابع مالی این برنامه چگونه تامین شده است؟

  سرپرست گروه تئاتر گیلگمش همچنین اشاره كرد: وقتی ما می‌گوییم 3860 نمایش را اجرا كردیم كتاب آن شامل عكس، نام گروه‌ها به اضافه محل اجرا، تعداد اجراهای هر گروه و... چاپ شده و موجود است. اما آیا كتاب 1392اجرای نمایش خیابانی در ایام نوروز منتشر می‌شود؟

  امرایی به پرداخت بدهی 5میلیاردی هنرمندان تئاتر اشاره كرد و گفت: از طرفی عنوان می‌شود پرداخت بدهی مركزهنرهای نمایشی به هنرمندان تئاتر طی روزهای پایانی منتهی به تعطیلات انجام شد. اما بیان نمی‌شود چطور امكان دارد 5میلیارد تومان را ظرف چند روز به افراد پرداخت كنند. اصلا چه تعداد هنرمند 5میلیارد تومان طلب داشتند؟

  امرایی با اشاره به وجود كاستی‌های گوناگون حتی در ساده‌ترین سطوح برگزاری مراسم تئاتر كشور، بیان كرد: دغدغه‌ها تنها به آنچه گفته شد متوقف نمی‌شود و مسائل بسیاری وجود دارد كه تئاتر ما با آن‌ها دست به گریبان است. به عنوان مثال سال‌ها گفته شده جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر، اما آیا واقعا كدامیك از شاخصه‌های جهانی بودن دراین رویداد وجود دارد؟ جشنواره تئاتر كودك همدان به همین صورت، عنوان بین‌المللی را یدك می‌كشد اما حتی یك وب‌سایت معتبر ندارد تا رویدادهای جشنواره در آن منعكس شود و مخاطبان دیگر كشورها از اتفاقات روزهای برگزاری مطلع شود.

   

  ----------------

   

   

   
  با انتشار یک پوستر ویژه و اکران فیلم بازسازی شده «تعطیلات رومی»، پنجاهمین سال اکران این فیلم ساخته ویلیام وایلر گرامی داشته می‌شود.
  به گزارش مهر به نقل از امپریال، ویلیام وایلر کارگردان مشهور آمریکایی با ساخت این فیلم گریگوری پک بازیگر مشهور هالیوود را در کنار آدری هپبورن بازیگر تازه‌کار آن زمان قرار داد و فیلمی ساخت که با استقبال زیادی روبه‌رو شد. این فیلم کلاسیک از محصولات کمپانی پارامونت، داستان یک گزارشگر و یک پرنسس به نام «آن» را دستمایه قصه خود قرار داده بود. آدری هپبورن بلژیکی پس از نقش‌هایی کوتاه در چند فیلم بریتانیایی، توسط ویلیام وایلر برای ایفای نقش «پرنسس آن» در «تعطیلات رومی» اتنخاب شد و برای همین فیلم برنده جایزه اسکار شد. او که چهار بار نامزد اسکار شد، از سال ۱۹۸۳ تا پایان زندگی ‌اش سفیر یونیسف بود. در سال ۱۹۹۹، بنیاد فیلم آمریکا وی را سومین بازیگر بزرگ زن در همه دوران خواند. هپبورن سال ۱۹۹۳ بر اثر ابتلا به سرطان روده در سوییس درگذشت. ویلیام وایلر که به عنوان کارگردان آمریکایی-آلمانی دوران طلایی هالیوود شناخته می‌شود، برنده سه اسکار کارگردانی است. او ۱۲ بار نامزد دریافت اسکار بهترین کارگردانی شد و هنوز کسی رکورد او را در این زمینه نشکسته است. فیلم «تعطیلات رومی» قرار است در سالگرد اکرانش یعنی 10 جولای در سینماهای آمریکا دوباره اکران شود.

   

  ---------------------

   

   

   

   
  مهدي نصيري ، رئيس كانون ملي منتقدان با اشاره به تصميم جدي هيات مديره كانون براي برگزاري جشن سالانه و معرفي برگزيدگان سال 91 تئاتر گفت: اسامي نامزدهاي برگزيده جشن سالانه كانون ملي منتقدان تئاتر ايران در ده بخش اصلي و دو بخش ويژه تا پايان فروردين ماه سال جاري معرفي مي شوند.

  رئيس كانون ملي منتقدان تئاتر ايران با اعلام اين خبر افزود: امسال بهترين هاي تئاتر ايران در هشت بخش نقد، نمايشامه نويسي، كارگرداني، بازيگري مرد، بازيگري زن، طراحي صحنه، موسيقي، چهره پردازي در كنار يك نمايش كودك و نوجوان و يك نمايش صحنه اي توسط اعضاي كانون ملي منتقدان انتخاب مي شوند و در جشن سالانه كانون مورد تجليل قرار مي گيرند. در كنار اين ده هنرمند برگزيده ، دو انتخاب ويژه نيز صورت مي گيرد. نصيري در ادامه افزود: ضمن اشاره به اينكه در حال حاضر بيشتر انتخابهاي اعضا كه از ميان آثار به اجراي عموم در آمده سال 91 صورت گرفته، اعلام شده است تاكيد كرد: تصميم هيات مديره اين است كه جشن سالانه كانون پس از چند سال وقفه حتما امسال و همزمان با هفته تئاتر برگزار شود. در اين رابطه همه اقدامات لازم توسط هيات مديره صورت گرفته است، اما در شرايطي كه زمان زيادي تا زمان تصميم گرفته شده باقي نمانده همچنان چشم اميد به همكاري و مساعدت اداره كل هنرهاي نمايشي داريم.او با برشمردن مشكلات مالي و عدم دريافت بودجه تخصيص يافته سال 90 و 91 و همچنين بخشي از بودجه سال 89 كانون گفت: تا به اينجاي كار هيات مديره تمامي مقدمات برگزاري جشن را با همكاري اعضا انجام داده است و همچنان اميدوار است تا بعد از وقفه چندساله، جشن سالانه را امسال برگزار كند و در اين ميان تنها مسئله اي كه ممكن است باعث شود اين رويداد به سرانجام نرسد بي ميلي اداره كل هنرهاي نمايشي به فعاليت هاي كانون و از جمله برگزاري اين جشن خواهد بود. وي افزود: مذاكرات شفاهي و نيز درخواست مكتوب هيات مديره با اداره كل هنرهاي نمايشي جهت هماهنگي و انجام مقدمات برگزاري جشن تا كنون نتيجه مورد انتظار را در بر نداشته اما با وجود همه اين ها ، كانون ملي منتقدان تئاتر نامزدهاي دريافت ديپلم افتخار و جايزه جشن كانون را تا پايان فروردين ماه سال جاري اعلام مي كند و اميدوار است كه بتواند اين جشن را با همكاري مركز هنرهاي نمايشي در اردیبهشت و همزمان با برنامه های هفته تئاتر برگزار کند.

   

  نویسنده : فیلم فا بازدید : 89 تاريخ : شنبه 24 / 1 / 1392 ساعت: 1:55
  برچسب‌ها :
  اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورها