25

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس

جستجوگر

یافته ها در جستجو

  امکانات وب

  آرشیو مطالب

  برچسب ها

   

  E-Book های پرفروش در سال 2012

   

   

  در حالی که معرفی کتاب‌های پرفروش در بخش کتاب های چاپی، سنتی تثبیت شده در عرصه کتاب است، اتحادیه ناشران کتاب های الکترونیکی آمریکا فهرست پرفروش های این کتاب ها را نیز در سال 2012 منتشر کرد.

  به گزارش ایبنا به نقل از پابلیشینگ نیوز، هر چند در فهرست کتاب های پرفروش اکنون دیگر بیش از هزار عنوان کتاب جای دارند که فروشی بیش از 25 هزار نسخه را تجربه کرده اند و این برای ناشران ای بوک ها بسیار نوید بخش است، اما در این فهرست یکعنوان کتاب وجود دارد که به تنهایی از مرز یک میلیون نسخه نیز گذر کرده است.

  اگر بخواهیم از سه گانه نویسنده نوقلمی به نام ای.ال.جیمز بگذریم که در مجموع موفق شد تا با این سه کتاب بیش از 15 میلیون نسخه کتاب الکترونیکی را به فروش برساند، اما به دلیل محتوای بسیار سخیف خود، از سوی بسیاری از ناشران و منتقدان کتاب نیزکنار گذاشته شد، کتاب «دختر گمشده» نوشته گیلیان فلین تنها کتابی بود که موفق شد به تنهایی فروشی بیش از یک میلیون نسخه را ثبت کند. این کتاب که هفته هاست در فهرست پرفروش های نیویورک تایمز جای دارد، در بخش چاپی نیز فروش چشمگیری راتجربه کرده است.

  در تقسیم بندی بعدی که دسته بندی کتاب هایی با فروش بیش از نیم میلیون نسخه است، جان گریشام با جدیدترین کتابش با عنوان «قاچاقچی» حضور دارد. سیلویا دی با کتاب «انعکاس تو» و نیکلاس اسپارکز با کتاب «تنها خوش شانس» از دیگر کتاب هایی هستندکه به این رکورد دست یافته اند.

  دسته بندی کتاب هایی که فروشی بیش از 400 هزار نسخه را تجربه کرده اند، دست یافتنی تر است و 10 عنوان کتاب موفق شدند تا از این مرز عبور کنند. در این میان کتاب غیرداستانی «یک روز سخت» نوشته مارک اوون که درباره عملیات دستگیری بن لادنبود و با مخالفت های بسیار پنتاگون برای انتشارش به بازار آمد ، علاوه بر فروش فوق العاده در بخش کتاب های چاپی توانست به چنین موفقیتی در بخش کتاب های الکترونیکی نیز دست یابد. «دختری با خالکوبی اژدها» کتاب نخست از سه گانه هزاره نوشتهاستیگ لارسن و کتاب سوم از این سه گانه با عنوان «دختری که به لانه زنبورها لگد زد» از دیگر کتاب هایی هستند که به چنین موفقیتی دست یافتند. «بازی تاج و تخت» جورج آر.آر. مارتین، رمان «11/22/63» جدیدترین رمان استفن کینگ، «بی گناه» نوشتهدیوید بالداچی، «آخرین دوست» نوشته نورا رابرتز و «کمک» نوشته کاترین استاکت دیگر کتاب هایی بودند که چنین موفقیتی را تجربه کردند.

  در بخش کتاب هایی که بیش از 300 هزار عنوان فروش را تجربه کردند 14 عنوان کتاب جای دارند که شامل لورا هایلن برند با کتاب «از پا نیفتاده» ، قسمت سوم سه گانه استیگ لارسن با عنوان «دختری که با آتش بازی کرد»، «ساعت یازدهم» نوشته جیمزپترسون، «شاهد» نورا رابرتز، «خیلی بلند و بسیار نزدیک» نوشته جاناتان زافران فوئر، «آب برای فیل ها» نوشته سارا گرون، «کمک مفید» نوشته نورا رابرتز، «کشتن لینکلن» نوشته بیل اورایلی و مارتین دوگارد، «شلیک مرگبار: ترور آمریکایی» نوشتهوینس فلین، «همسران مقصر» نوشته جیمز پترسون و دیوید الیس، «کشتن آلکس کراس» نوشته جیمز پترسون، «استیو جابز» نوشته والتز ایزاکسون، «هشیار از شب بوی زرد بودن» نوشته استفن چابسکی و «قطره» نوشته مایکل کانلی هستند.

  بخش کتاب هایی که بالای 200 هزار عنوان و زیر 300 هزار عنوان فروش را تجربه کردند با داشتن 31 عنوان کتاب، نشان دهنده استقبال زیاد از بسیاری از کتاب های پرفروش در این بخش است. در این بخش نیز اسامی نویسندگان پرفروش به کرات تکرار شدهاست. لی چایلد با کتاب «مرد تحت تعقیب»، جورج آر.آر.مارتین با کتاب «نبرد پادشاهان» ودیگر عناوین مجموعه پرفروش حماسی اش، چریل استرید با کتاب «وحشی»، نیکلاس اسپارکس با کتاب «بهترین های من»، جانت ایواونویچ با «پانزده انفجاری» ، نورارابرتز با «کار تمام نشده» و جان گریشام با «جوی کالیکویی»، جی.کی.رولینگ با «جای خالی ناگهانی» ، کن فالت با «زمستان جهان» و ام.ال استیدمن با «نور بین اقیانوس ها» اسامی پرفروشی هستند که در بخش فروش بالای 200 هزار نسخه جای دارند.

  98 عنوان کتاب نیز موفق شده اند تا بیش از 100 هزار نسخه فروش را تجربه کنند. بیش از 100 عنوان کتاب نیز فروش بالای 60 هزار نسخه را به ثبت رسانده اند.

  در میان همه نویسندگانی که اسمشان با کتاب های مختلف در این فهرست آمده است، نورا رابرتز با 40 عنوان کتاب بیشترین کتاب الکترونیک را در مجموع به خود اختصاص داده و حدود سه میلیون و 200 هزار نسخه از آثار مختلف او در قالب کتاب الکترونیکیبه فروش رفته است. جیمز پترسون نیز با 29 عنوان کتاب در این فهرست حضور دارد و در مجموع دو میلیون و 600 هزار نسخه از آثار او را مخاطبانش به صورت الکترونیکی خوانده اند. جانت ایواونوویچ نیز با 19 عنوان کتاب موفق شده تا یک میلیون و800 هزار نسخه کتاب الکترونیک از آثارش را به فروش برساند.

    -------------
   

  با انتشار کتاب جدید هاروکی موراکامی نویسنده ژاپنی، مردم این کشور برای خرید کتاب او راهی کتابفروشی ها شدند.

  به گزارش ایبنا به نقل از اسوشیتدپرس، این نویسنده که به عنوان یکی از موفق ترین نویسندگان ژاپنی در جهان شناخته می شود، سه سال پس از انتشار آخرین کتابش، این رمان جدید را روانه بازار کرده است.

  «تسوکورا تازاکی رنگ پریده و سال سفر زیارتی او» که از نخستین ساعات روز جمعه برای فروش در ژاپن وارد کتابفروشی ها شد، با استقبال مردمی مواجه شد که جلو کتابفروشی ها در انتظار بودند.

  بونگی شونچی ناشر این کتاب گفت در مرحله اول نیم میلیون از رمان را روانه بازار کرده است.

  موراکامی که با «جنگل نروژی» و «کافکا در کرانه» از شهرتی جهانی برخوردار شده، برای ترجمه آثار ادبی انگلیسی به ژاپنی نیز شناخته شده است.

  این نویسنده که از منتقدان سیاست های هسته ای کشورش در بحران فوکوشیمای ژاپن بود، آخرین کتابش را با عنوان «1Q84» در آوریل 2010 منتشر کرد. این کتاب در دو نوبت منتشر شد و در مرحله اول جلد یک و دو و سال بعد جلد سوم آن به بازار آمد.

  موراکامی اخیرا در توییتر خود نوشته بود: پس از رمان « 1Q84» دلم می خواست چیز متفاوتی بنویسم اما تا زمانی که شروع به نوشتن نکردم، نمی دانستم این رمان جدید درباره چیست.

   
  ---------------
  نویسنده : فیلم فا بازدید : 110 تاريخ : شنبه 24 / 1 / 1392 ساعت: 2:31
  برچسب‌ها :
  اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورها