20

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس

جستجوگر

یافته ها در جستجو

  امکانات وب

  آرشیو مطالب

  برچسب ها

   

  درگذشت یک نویسنده و تاریخ‌نگار براثر ایست تنفسی
    دکتر باقر عاقلی نویسنده‌، پژوهشگر و تاریخ‌نگار معاصر ایران در ساعت 12و30 دقیقه پنجشنبه 22 فروردین ماه براثر ایست تنفسی درگذشت.

  به گزارش ایسنا، پیکر او امروز جمعه با حضور جمع کثیری از نویسندگان در قطعه نامداران بهشت زهرا(س) به خاک سپرده شد.

  علی دهباشی گفت: دکتر باقر عاقلی نویسنده‌، پژوهشگر و تاریخ‌نگار معاصر ایران در ساعت 12و30 دقیقه پنجشنبه 22 فروردین ماه براثر ایست تنفسی درگذشت.عاقلی در سال 1308 متولد شد و از او پژوهش‌ها و آثار بسیاری به جا مانده است. از جمله آثار به جا مانده از این نویسنده می‌توان به مقالاتش در دایره المعارف‌های فارسی اشاره کرد.همچنین کتاب سه جلدی «شرح حال رجال سیاسی و نظامی معاصر ایران» از آثار اوست.

  او ادامه داد: از آثار دیگر او می‌توان به «روز شمار تاریخ ایران» در دوجلد ‌، «ذکاء‌الملک فروغی و شهریور 20 »،‌ کتاب هزار صفحه‌ای «نخست وزیران ایران» ،‌ پژوهش بزرگ او درباره خاندان‌های حکومت‌گر در ایران که در دو جلد منتشر شده است،‌ اشاره کرد.دهباشی ادامه داد: کتاب دیگر او درباره «نصر‌ت‌الدوله فیروز و قوام‌السطنه» است در مجموع آثار دکتر باقر عاقلی به 30 عنوان می‌رسد.از جمله تخصص‌های او، عکس‌شناسی و صنعت شناسی بوده است.

  زمان مجلس ختم باقر عاقلی متعاقبا اعلام خواهد شد.

   

  ---------------

   

  تازه ترین رمان روبرتو ساویانو نویسنده مافیا ستیز با عنوان «صفر صفر صفر» 5 آوریل (16 فروردین) در ایتالیا منتشر شد.

  به گزارش ایبنا به نقل از خبرگزاری سوییس، 7 سال پیش بود که این نویسنده ایتالیایی رمان «گومورا» با موضوع مافیای ناپل را منتشر کرد و این اثر در سراسر دنیا به یک اثر پرفروش بدل شد. اکنون تازه‌ترین رمان وی با عنوان «صفر صفر صفر» با موضوع تجارت جهانی کوکائین روانه کتابفروشی‌ها می‌شود.

  ساویانو در زمان انجام تحقیقات برای نگارش رمان «گومورا» به عنوان پادو برای کامورا – مافیای ناپل – کار کرده بود. از زمان انتشار این رمان در سال 2006 به بیش از 40 زبان ترجمه شده است. این رمان همچنین دستمایه اقتباس یک سینمایی به کارگردانی متیو گارونه نیز قرار گرفت و موفق شد جایزه هیات داوران جشنواره فیلم کن را نصیب خود کند و جایزه فیلم اروپایی به عنوان بهترین فیلم را به دست آورد. ساویانو به دلیل تحقیقاتش دیگر امنیت جانی ندارد و در مکان نامعلومی تحت حفاظت پلیس زندگی می‌کند.

  طبق اعلام انتشارات کارل هانزر مونیخ که پیش‌تر نیز آثار ساوبانو را در آلمان منتشر کرده است، نسخه آلمانی زبان رمان «صفر صفر صفر» احتمالا اوایل سال 2014 منتشر خواهد شد.

  نویسنده : فیلم فا بازدید : 99 تاريخ : شنبه 24 / 1 / 1392 ساعت: 2:12
  برچسب‌ها :
  اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورها